22 | Da Silva Chagas Mychell Ruan | FC Dietikon |
17 | Siegrist Nico | SC Cham |
15 | Franjic Anto | FC Bosporus |
| Sulejmani Shpetim | FC Naters |
14 | Sulejmani Skumbim | SC Goldau |
13 | Colocci Marco | SC YF Juventus |
| Dätwyler Severin | FC Kölliken |
| Makshana Qendrim | FC Bosporus |
11 | Herger Roman | FC Wettswil-Bonstetten |
| Manzambi Neftali | FC Schaffhausen |
| Sabanovic Samel | FC Uzwil |
10 | Simunac Stipe | FC Cadenazzo |
| Stevic Marsel | FC Weesen |
9 | Akbulut Onur Hakan | BSC Old Boys |
| Barry Karim | BSC Old Boys |
| Causi Elvedin | Zug 94 |
| Da Costa Frederico Antonio | FC Monthey |
8 | Chentouf Karim | Olympique de Genève FC |
| De Melo Joao Pedro | FC Vully-Sport |
| Liechti Martin | Lancy FC |
| Miani Cristian | FC Langenthal |
| Schwizer Dominik | Neuchâtel Xamax |
| Shala Jusuf | SC Berg |
| Wüthrich Anthony | FC La Chaux-de-Fonds |
7 | Acosta Benavides Henry Alexander | AS Italiana |
| Hasanaj Fisnik | SC Reiden |
| Konopek Miroslav | FC Bosporus |
| Ndoy Bokanga Balu | FC Rotkreuz |
6 | Allou Nahuel | FC Rotkreuz |
| Gasser Cyrill | FC Sarnen |
| Huber Raphael | SC Brühl SG |
| Rohner Fabian | FC Zürich |
| Salija Lulzim | FC Gossau |
5 | Adjei Luther King | FC Köniz |
| Besnard Benjamin | FC Perly-Certoux |
| Colic Edis | SC Düdingen |
| De Oliveira Ribeiro André David | FC Rapperswil-Jona |
| Hunziker Nicolas | FC Baden 1897 |
| Kutesa Dereck | Servette FC |
| Lahiouel Yanis | Servette FC |
| Muharemi Eldin | FC Gossau |
| Müller Florian | FC Bubendorf |
| Pagliuca Kilian | FC Zürich |
| Pinga Maria Aimery | FC Bulle |
| Santana Javier | FC Suhr |
| Srdic Alexander | FC Aegeri |
| Teichmann Christopher | Zug 94 |
4 | Araujo Prado Atila | FC Staad |
| Boillat Valérian | FC Bôle |
| Da Silva Nuno Filipe | FC Schaffhausen |
| Fernandez Alonso Ruben Dario | Etoile Carouge FC |
| Kasai Kasai Mylord | FC Bosna NE |
| Kllokoqi Egzon | FC Linth 04 |
| Nguyen Quoc Trung | FC Wittenbach |
| Osmani Altin | FC Oetwil-Geroldswil |
| Rietmann Pascal | BSC Old Boys |
| Rohrbach Simon | SC YF Juventus |
| Sinanovic Emir | FC Suhr |
| Valente Alexandre | AS Charmilles |
| Weber Michael | FC Schötz |
3 | Ahmeti Mergim | FC Gelterkinden |
| Alvarez Adrian | FC Bavois |
| Bertelli Karim | FC Sion |
| Etchegoyen Emiliano Agustin | FC Stade Nyonnais |
| Follonier Daniel | SC Cham |
| Golay Guillaume | US Terre Sainte |
| Gregorio Cappellini Vitor Augusto | FC Rotkreuz |
| Jakupov Jakup | FC Tuggen |
| Kablan Chris | FC Lausanne-Sport |
| Le Neün Sébastien | FC Amical Saint-Prex |
| Lo Vacco Fabio | FC Portalban/Gletterens |
| Marjanovic Nikola | FC Thalwil |
| Morello Giuseppe | FC Basel 1893 |
| Ouattara Bourama | FC Stade-Payerne |
| Ramadani Enis | AS Calcio Kreuzlingen |
| Schmid Dominik | FC Basel 1893 |
| Shabani Egzon | FC Altstätten |
| Volina Mirson | FC Köniz |
| Wiget Marco | SC Kriens |
2 | Aliu Izer | Neuchâtel Xamax |
| Antunes Coelho Steve | SR Delémont |
| Bahlouli Alix | FC Azzurri Bienne |
| Bentayeb Hicham | FC Bavois |
| Blatter Marius | SC Dornach |
| Brito Fernandes Bruno | FC Saint-Paul |
| Bunjaku Gentian | FC Stade-Lausanne-Ouchy |
| Cabanas Raul | FC Blau-Weiss Erlenbach |
| Cirelli Stefano | FC Baden 1897 |
| D Acunto Davide | FC Ibach |
| De Lemos Paiva Joao Pedro | Grasshopper Club Zürich |
| Demiri Aziz | FC La Sarraz-Eclépens |
| Elmer Jonas | FC Stäfa 1895 |
| Fäh Manuel | SC Kriens |
| Fernandes Diogo Rafael | SC Cham |
| Freiburghaus Severin | FC Köniz |
| Gaillard Quentin | FC Stade Nyonnais SA |
| Grossenbacher Ludovic | FC Les Bois |
| Güntensperger Roman | FC Linth 04 |
| Heric Kenan | FC Langenthal |
| Hurter Marco | FC Breitenrain |
| Huser Robin | FC Subingen |
| Karlen Gregory | FC St. Gallen 1879 |
| Kehrli Raphael | FC Breitenrain |
| Keranovic Adijan | FC Tuggen |
| Kuhn Dominik | FC Seuzach |
| Ledesma Cesar | FC Grenchen 15 |
| Loosli Jan | FC Wettswil-Bonstetten |
| Mbarga Valentin | SC Binningen |
| Milosavljevic Nikola | FC Paradiso |
| Morelli Fabio | FC Bavois |
| Morgado Bruno | FC Rapperswil-Jona |
| Niederhauser Fabio | SC Cham |
| Nimi Jessy | FC Grosswangen-Ettiswil |
| Nogueira Jackson | SC YF Juventus |
| Pepsi Gezim | FC Basel 1893 |
| Raherinaivo Rinjala | CS Chênois |
| Rexhepi Lavdrim | FC Zürich |
| Scherer Reto | SC Cham |
| Schubert Philip Torsten | FC Langenthal |
| Shillova Artan | FC Black Stars |
| Simani Denis | FC Luzern |
| Stadler Dario | SC Brühl SG |
| Staubli Remo | FC Meilen |
| Sudar Srdan | SV Muttenz |
| Trachsel Marco | SC YF Juventus |
| Weller Thomas | FC Romanshorn |
| Zari Nicola | FC Montcherand |
| Zeneli Muamer | FC Bavois |
| Zoller Diego | FC Thalwil |
| Zverotic Anes | FC Ebnat-Kappel |
1 | Alesevic Armin | FC Zürich |
| Anicic Milan | FC Hochdorf |
| Arifi Shpetim | FC Grenchen 15 |
| Bader Pascal | FC Sursee |
| Balaj Esat | FC Niederlenz |
| Barreiro Dein | Zug 94 |
| Briner Eric | FC Breitenrain |
| Bua Kevin | FC Sion |
| Bühler Jérôme | SC Buochs |
| Bürgisser Anthony | FC Bulle |
| Cani Arxhend | FC Solothurn |
| Christen Pascal | SK Root |
| Conus Bastien | FC Aarau |
| Cornelio Bem Henrique | FC Brasil Suisse |
| Donato Fabio | FC Bosporus |
| Dugourd Dylan | FC Stade Nyonnais SA |
| Frossard Jimmy | FC La Chaux-de-Fonds |
| Gomes da Silva Antero Neto | FC Breitenrain |
| Henzi Alejandro | FC Bern 1894 |
| Hochstrasser Xavier | FC Genolier-Begnins |
| Kehrer Kevin | FC Hergiswil |
| Koubsky Jiri | FC Köniz |
| Kryeziu Mirlind | FC Zürich |
| Kubli Manuel | SC YF Juventus |
| Kurtovic Began | FC Brüttisellen-Dietlikon |
| Lanzendorfer Luca | FC Uzwil |
| Luck Sebastian | SV Höngg |
| Lüthi Loris | FC Breitenrain |
| Maric Oliver | FC Stade Nyonnais |
| Martins Micael | FC Bavois |
| Matos Diogo Antonio | FC Saint-Maurice |
| Melo Evan Molingo | FC La Tour/Le Pâquier |
| Monteiro Jean Michel | FC Portalban/Gletterens |
| Mujdzic Mirza | FC Martigny-Sports |
| Murtisi Erzan | FC Kloten |
| Naili Samir | FC Köniz |
| Nikmengjaj Eduard | FC Wauwil-Egolzwil |
| Özcan Ahmet Alper | FC Lausanne-Sport |
| Panella Gianluca | FC Gossau |
| Rüegg Kevin | FC Basel 1893 |
| Sadrijaj Albin | SC Brühl SG |
| Salihaj Besnik | FC Stade Nyonnais SA |
| Sarr Pape Sangone | FC Schaffhausen |
| Scherrer Michael | FC Ruggell |
| Schlauri Christian | FC Frauenfeld |
| Stojanov Dalibor | SV Höngg |
| Sturzenegger Ulrich | SC Cham |
| Teixeira Rodrigues Rodrigues Julio | FC Tuggen |
| Tugal Ilker | FC Wünnewil-Flamatt |
| Ugljesic Petar | FC Neuenhof |
| Villano Paul | SC YF Juventus |
| Walker Nicholas | SC Emmen |
| Walther Raphael | FC Köniz |
| Weibel Nico | FC Seuzach |
| Zenuni Ardit | FC Lerchenfeld |
| Zingarelli Roberto | FC Lignières |
| Zuffi Nicola | SC Veltheim |